Firma

APATOR S.A.

Ogłoszenie

Programista PLC

Publikacja

2020-03-11

Grupa Apator to dynamiczna grupa kapitałowa, w której skład wchodzi kilkanaście spółek zarówno krajowych,  jak i zagranicznych. Jest pionierem we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań technicznych – z roku na rok odnotowującym rosnące przychody ze sprzedaży. Wykorzystanie nowoczesnych technologii zapewnia najwyższą jakość wyrobów, które cieszą się dużym uznaniem wśród naszych Klientów.

Działalność Grupy Apator obejmuje trzy obszary biznesowe (segmenty):

  • Segment energii elektrycznej
  • Segment opomiarowania wody i ciepła
  • Segment opomiarowania gazu

W związku z intensywnym rozwojem Grupy  i wdrażaniem nowych rozwiązań poszukujemy kandydatów do pracy w zakładach
w  Ostaszewie/k Torunia, w Poznaniu i w Tczewie/Trójmiasto na stanowisko:

Zadania:

  • Opracowywanie koncepcji sterowania maszyn i linii technologicznych zgodnie z obowiązującymi przepisami
  • Uwzględnienie maksymalizacji funkcjonalności technologicznej i równoczesnej minimalizacji kosztowej
  • Tworzenie oprogramowania PLC, systemów wizualizacji i dokumentacji elektrycznej
  • Programowanie robotów przemysłowych
  • Dobór rozwiązań technicznych (programowych, sprzętowych, sieciowych)
  • Tworzenie dokumentacji technicznej powykonawczej zaprojektowanych maszyn i urządzeń
  • Specyfikowanie elementów handlowych oraz ostatecznych list materiałowych BOM dla Działu Zaopatrzenia
  • Udział w uruchomieniach, konfiguracji  i wdrożeniach oprogramowania PLC i HMI
  • Współpraca z Działem Projektowym, Zaopatrzenia, Montażu celem zapewnienia optimum w kwestii harmonogramu realizacji

Oczekujemy:

  • Wykształcenie wyższe techniczne z obszaru Elektryki, Elektroniki, Automatyki
  • Doświadczenie w programowaniu sterowników PLC, tworzeniu dokumentacji elektrycznej (Eplan P8) i wizualizacji HMI
  • Znajomość zasad projektowania i uruchamiania napędów z falownikami oraz serwonapędów
  • Mile widziane doświadczenie w samodzielnym prowadzeniu projektów
  • Kreatywność w rozwiązywaniu problemów technicznych
  • Znajomość języka C/C++
  • Znajomość języka angielskiego pozwalającą na swobodną komunikację
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Efektywna organizacja czasu pracy i ustalania priorytetów
  • Znajomość oprogramowania ERP będzie dodatkowym atutem
  • Uprawnienia SEP w zakresie eksploatacji do 1kV i uprawnienia w zakresie pomiarów (będą dodatkowym atutem)
  • Prawo jazdy kat. B

Oferujemy:

  • Pracę w spółce akcyjnej o ugruntowanej pozycji na rynku
  • Zatrudnienie w oparciu umowy o pracę, premia miesięczna, premia kwartalna, dodatek za brak absencji chorobowej
  • Pakiet benefitów w postaci m.in. dofinansowanej karty multisport, możliwości przystąpienia do ubezpieczenia grupowego na życie
  • Możliwość udziału w płatnym programie pomysłów pracowniczych
  • Dofinansowanie opłat startowych wybranych dyscyplin sportowych

 Osoby zainteresowane naszą ofertą prosimy o przesłanie CV klikając "Aplikuj"